VP6-19.2.1.-23-1-17 pályázat

A VP6-19.2.1.-23-1-17 kódszámú, Dél-Nyírség, Erdőspuszták Leader Egyesület - Nonprofit

szervezetek kis értékű eszközbeszerzése, a projekt azonosító száma. 1915658939

VP6-19.2.1.-23-2-17 kódszámú, Dél-Nyírség, Erdőspuszták Leader Egyesület - Szakmai programok megvalósítása és térségi rendezvények című felhívás alapján valósítottuk meg pályázatunkat.

A Gyermekekért Alapítvány Fülöp NEA-s pályázatának eredményeképpen (neag-kp-2021/5-000698.) majd 50 főnyi gyereket vihettünk el Debrecenbe. Először a Szent Anna Székesegyházat látogattuk meg. Ott, és az "Őseink hite" kiállításon is Dr. Krakomperger Zoltán atya kalauzolt bennünket. Láthattuk a torinói lepel másolatát, amit a hagyomány mindig is Jézus Krisztus valódi halotti kendőjének tartott, amelyben a kereszthalált halt Megváltót Arimateai József annak idején eltemette. Legnagyobb élmény mégis annak a felbecsülhetetlen értékű ereklyének a megtekintése volt, mely Krisztus keresztjének egy szilánkját tartalmazza.Tervezéskor nem is gondoltuk, hogy a debreceni adventi kivilágítás ilyen nagy örömet okoz a diákjainknak! Olyan érzés volt bennünk felnőttekben, mintha tanulóink egyszerre 10 ajándékot kaptak volna, és azt sem tudnák, hogy a "bontogatást" melyikkel kezdjék! Ebben az örömteli hangulatban a jó Isten még egy váratlan találkozással is megajándékozott bennünket: összefutottunk a városban előbb Türk László főigazgató úrral, majd Palánki Ferenc püspök atyával, akivel közös fotót is készítettünk.Én már megkaptam az egyik karácsonyi ajándékomat, mely a tegnapi csodás debreceni kirándulás volt! Bízom benne, hogy ezzel az érzéssel nem vagyok egyedül!

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el